Anglický chrt

10. října 2008 v 18:28 | Maatessss

Velikost, stavba těla:

Toto známé plemeno anglického chrta dosahuje výšku něco mezi 70 až 76 cm. Při tom může dosáhnout hmotnost přibližně 30 až 35 kg. Štíhlá postava a přece silný obdélníkový tvar těla je typický svým zatáhnutým břichem typickým pro chrty. Hlava je vysloveně delší, nos je silný zašpičatělý.

Srst:

Anglický chrt má jemnou a krátkou srst, která je hustá a lesklá. Přípustné jsou víceré rozdílné barvy a barevné kombinace.

Povaha a temperament:

Při závodech běží anglický chrt s plným nasazením. Může dosáhnout rychlost až 70 km/h. Doma je naproti tomu zdrženlivý, klidný a citlivý. Potřebuje hodně lásky. K jeho dobrým vlastnostem můžeme počítat i obrovskou ostražitost.

Vhodné prostředí:

Pokud chcete chovat anglického chrta v bytě, tak se musíte postarat o dostatek zaměstnání a hodně pohybu. Neradíme chovat toto plemeno, stejně jako i jiná plemena, jako tzv. luxusního psa. Aby se cítil dobře, potřebuje hodně pohybu a dostatek místa. S dětmi si nemusí rozumět vždy právě nejlépe. Souvisí to s tím, že tento elegantní chrt chce mít svůj klid, když na to má náladu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama